השוואת חבילות אינטרנט – איך אחרים עושים זאת?

//השוואת חבילות אינטרנט – איך אחרים עושים זאת?

השוואת חבילות אינטרנט – איך אחרים עושים זאת?

פעם השוואת חבילות אינטרנט הייתה עסק מאוד פשוט – הייתה רק חברה אחת שמספקת תשתית ועוד מספר מצומצם של ספקים. היום המבחר הוא גדול הרבה יותר ועם המבחר מגיע גם הבלבול. לרוב, ילדים אשר חיים בבית הוריהם לא לוקחים חלק בנושא החשבונות הביתיים, בהם גם התשלום על האינטרנט, וכאשר הם יוצאים מהבית בפעם הראשונה עליהם לדאוג לכך בעצמם.

השוואת חבילות אינטרנט

ימי סוף אוגוסט מוקדשים לא מעט להתכוננות לקראת תחילת שנת הלימודים בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים. אך לא הרבה אחריהם תתחיל גם שנת הלימודים האקדמית באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ, ושנה א' יכולה לעיתים להיות שינוי משמעותי בחיים לא פחות מכיתה א'. סטודנטים רבים מוצאים אותם בפעם הראשונה גרים ברשות עצמם, בין אם במעונות ובין אם בדירה שכורה, ועליהם לדאוג בפעם הראשונה בעצמם לדבר שעד עכשיו היה נראה להם אולי טריוויאלי – החיבור הביתי לאינטרנט. 

אז איך סטודנטים בוחרים את ספק האינטרנט שלהם?

"כשהייתי צריכה לבחור ספק אינטרנט בפעם הראשונה התייעצתי עם אבא שלי וביחד התלבטנו בין בזק לסלקום בסוף החלטנו ללכת על הספק שהם מחוברים אליו" סיפרה טל (24) שמסיימת שנה א' לימודי עיצוב וגרה במעונות בשנה החולפת.  רפאל (22) גם הוא מסיים שנה א' במעונות סיפר דברים דומים: "שאלתי את אחי כי הוא מבין בזה, הוא בעיקר אמר לי למי לא להתקרב, גם שאלתי אנשים שכבר גרים במעונות ובסופו של התלבטתי בין כמה חברות שכבר היו מוכרות לי, נכנסתי לאתרים רק שלהם וראיתי איזו חבילות הכי משתלמות לי."  איתן (27) אומנם לא גר במעונות אך מספר סיפור מאוד דומה: "" כשהגעתי לדירה הנוכחית שלי בעפולה וחיפשתי ספקית אינטרנט נכנסתי קודם כל לכמה אתרים שונים של השוואת מחירים אבל בסופו של דבר החלטתי ללכת עם עצות השכנים".

אז איך כן לעשות זאת נכון?

טל, רפאל ואיתן מיצגים אולי אינם מדגם מיצג מבחינה אקדמית, אך הם בהחלט דוגמאות להתנהגות של רוב בני גילם. כאשר הם צריכים לערוך השוואת חבילות אינטרנט בפעם הראשונה הם פונים לאנשים מוכרים מהם הם יכולים לקבל מידע שהם סומכים עליו וגם עזרה בקבלת ההחלטה. זוהי דרך שאומנם מרגישה בטוחה להגעה לבחירה הנכונה, אך הוא מאפשר קבלת מידע על מספר מאוד מצומצם של ספקים. לעומתם, שני (25) גרה בדירה שכורה עם שותפים עוד לפני שהתחילה את לימודיה, ולדבריה בזכות הניסיון היא מצאה דרך קלה ופשוטה להחליט לאיזה ספק להתחבר: "פשוט נכנסתי לאינטרנט לאתרי השוואות וראיתי מה הכי זול. לא אכפת לי אם זאת חברה לא מוכרת, בסופו של דבר גם בחברות המוכרות היו לי לא מעט בעיות אז שלפחות אשלם הכי מעט".  באמת, בשנים האחרונות עוד ועוד חברות חדשות נכנסות לשוק ספקיות האינטרנט ומציעות חבילות גלישה במטרה להגביר את התחרות ולהוריד את המחירים. הבחירה בחברה קטנה ופחות מוכרת יכולה להביא עמה חששות, אבל גם לא מעט יתרונות, כמו מחיר נמוך בהרבה, תוצאה של הוצאה פחותה על פרסום וכוח עובדים גדול, או שירות לקוחות יותר זמין עקב מיעוט התחרות על המענה האנושי עם אלפי לקוחות נוספים.

למידע נוסף על חבילות אינטרנט ביתי לחצו כאן

 

By | 2018-08-23T20:28:10+02:00 אוגוסט 23rd, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment