אינטרנט לבית – כיצד לבחור נכון ומה צריך לדעת?

//אינטרנט לבית – כיצד לבחור נכון ומה צריך לדעת?

אינטרנט לבית – כיצד לבחור נכון ומה צריך לדעת?

אינטרנט לבית – הבית שלנו מוקף בטכנולוגיה, כיום יש לנו הכול מהכול: טלוויזיה, תנור, מקרר, מכונת כביסה וכמובן – גם מחשב. לרובנו יש אף יותר ממחשב אחד בבית, בין אם מדובר בנייח או בנייד וזה עוד לפני שציינו את הטאבלט והסמארטפון. חלק מהמכשירים האלה זקוקים גם לחיבור לאינטרנט. לכן, לפני שאנו מתחברים לאינטרנט בבית, יש לברר תחילה אילו חבילות יש בשוק, מה הן מציעות ומה הכי מתאים למשפחה שלנו ספציפית. להלן דגשים מיוחדים שיעזרו בבחירה.

מהירות גלישה

כדי לבחור את מהירות הגלישה המתאימה לכל בית, יש לקחת בחשבון כמה דברים. הראשון הוא כמה מחשבים יש לנו בבית אשר צריכים חיבור לאינטרנט באותו הזמן. דבר נוסף, צריך גם להבין את השימוש העיקרי שאנו עושים באינטרנט. יש לבדוק איזו מהירות מומלצת עבור המחשב שלנו ועבור הצרכים שלנו בו. רוב הגלישה נעשית מכבל אינטרנט אחד כדי לחסוך עלויות, מה שלעיתים גורם לעומס משתמשים ומהירות האינטרנט יורדת. יש לציין גם כי חיבור אלחוטי לא תמיד מצליח לקבל תפוקה מלאה של רוחב פס ולכן כאשר אנו עושים שימוש כבד שדורש רוחב פס גבוה – רצוי לחבר את המחשב לכבל. בגלל מקרים בהם האינטרנט מגביל את המהירות, רצוי שתהיה מהירות חבילה של 30 מגה ומעלה ולהצטייד בכרטיס רשת וראוטר תואמים.

כיצד להפיק את המיטב מחיבור האינטרנט בבית?

חשוב לציין כי אינטרנט תקין הוא כזה שמאפשר גלישה בכל הבית, אפילו אם מדובר בחצר או במרפסת. ובכל זאת, יש כמה כללים שיעזרו לאינטרנט להיות הרבה יותר אפקטיבי. למשל, מיקום הראוטר, שאותו כדאי לשים במקום מרכזי בבית. הרי שאם אותו ראוטר יהיה ממקום בעליית גג או ממ"ד – מהירות האינטרנט תהיה יותר אטית בשאר הבית. אם בכל זאת רוצים למקם את הראוטר במקום שבו יש פחות קליטה, יש להצטייד במכשיר שמגדיל את טווח התקשורת האלחוטית.

אינטרנט לבית

ציוד הלקוח

ישנה גם משמעות לציוד האישי של הלקוח. הרי את המחשב הוא רוכש באופן פרטני בחנות שלאו דווקא קשורה לספק או לתשתית האינטרנט לבית. לעיתים ישנן תקלות שאינן קשורות בהכרח לספק או לתשתית אינטרנט, כמו כרטיס רשת שנוטה להתקלקל לפעמים ועלול לפגוע ביציבותו של החיבור האלחוטי. כדי למנוע טעויות ותקלות מהסוג הזה, רצויי להצטייד בכרטיס רשת אלחוטי אשר מאפשר החלפה קלה ומהירה בעת הצורך ללא פנייה למעבדת מחשבים.

מה כל חברת אינטרנט מציעה?

אינטרנט לבית זהו עסק לא זול, שהרי הוא כולל גם ספק, גם תשתית, גם התקנה ומה לא. לעיתים הוא גם דורש ביטוח, ציוד היקפי ושירותים נוספים. לכן כאשר אנו בוחרים חברת אינטרנט, יש לעשות סקר שוק מעמיק ולבחון מקרוב מה כל החברה מציעה. האם המחיר אטרקטיבי, האם ישנה זמינות מירבית של 24/7, האם ישנו שירות תיקונים יעיל, אילו חבילות גלישה היא כוללת ועוד. אכן, אינטרנט לבית דורש תחזוקה רבה, אבל כולנו מסכימים עם העובדה שאי אפשר בלעדיו.

רוצים לדעת מה הנכונה לבחירת ספק? לחצו כאן!

למידע על השוואת חבילות אינטרנט לחצו כאן!

 

By | 2018-09-27T12:52:02+02:00 ספטמבר 27th, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment