חיבור אינטרנט

//חיבור אינטרנט

חיבור אינטרנט

חיבור אינטרנט

 

קשה לפספס את העובדה שאנחנו חיים בעידן בו חיבור אינטרנט הוא כמו אוויר לנשימה. כמעט כל הפעולות שלנו, בתור פרטים, בתור צרכנים או בתור בעלי עסקים מתבצעות דרך האינטרנט. אבל האם חשבתם פעם- מה בעצם חיבור אינטרנט דורש? איך עושים את זה?
כמובן שיש אנשים שיודעים ומבינים בתחום, אבל בשביל כל אלו שלא, גם אם מביך להודות בזה, לפניכם מדריך שיעזור לכם להתחבר לאינטרנט, ועל הדרך גם להבין קצת יותר בנושא!

 

רגע לפני שמתחילים

נתחיל בהסבר קצר על האינטרנט הזה, שנשמע לנו כל כך טריוויאלי אך למעשה הוא מורכב יותר ממה שנדמה.
אז הנה קצת רקע על הגעת ההמצאה המטורפת הזו ששולטת בחיים של כולנו לישראל:

בשנת 1990 הונח הכבל התת ימי הראשון, שחיבר את ישראל עם יוון, איטליה וטורקיה. לאחר מכן הונחו כבלים נוספים שהרחיבו את התקשורת בין ישראל לחו"ל.

בשנת 2001 התבצע תיקון לחוק התקשורת בישראל. תיקון החוק התיר תחרות בשוק האינטרנט ובעקבות כך נוצרה אפשרות לחיבור אינטרנט באמצעות תשתית הכבלים, בנוסף לתשתית ADSL הקיימת.
תיקון נוסף לחוק התבצע בשנת 2011. התיקון  הקטין את הקנסות המוטלים על לקוחות אשר מבקשים להתנייד בין החברות השונות. כתוצאה מכך גברה התחרות בשוק האינטרנט, דבר אשר הביא להורדת מחירים באופן משמעותי.

 

בישראל, האינטרנט מורכב משילוב של מספר גופים ותשתיות. תפקידם של גופים ותשתיות אלו הוא לאפשר לצרכנים בישראל חיבור אינטרנט לאתרים מקומיים.  בעזרת תשתית נוספת, מתאפשר גם חיבור לשדרת האינטרנט העולמית.

פרט מידע מעניין- ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה חיבור אינטרנט מתבצע באמצעות שתי חברות שונות- ספקית האינטרנט וחברת התשתית.

תכלס, חיבור אינטרנט

על מנת ליצור חיבור לאינטרנט, תחילה, עליכם לבחור את ספקית האינטרנט שלכם (ISP). הספקית היא חברה שמספקת את המחשבים, הנקראים גם שרתים, באמצעותם אפשר להתחבר לרשת האינטרנט וגם שם משתמש וסיסמה על מנת לבצע את החיבור. בנוסף לספקית, עליכם לבחור את חברת התשתית- שהיא החברה המספקת את הקו ואת הציוד הפיזי הנדרש, למשל מודם (הוא מכשיר המשמש כהתקן תקשורת ותפקידו ליצור חיבור אינטרנט באמצעות הספקית).

בדרך כלל, על מנת להתחבר לאינטרנט הספקית תשלח לביתכם טכנאי שתפקידו להסדיר את החיבור שלכם.

 

ומה עוד?


בשביל ליצור מצב בו תוכלו להשתמש בכמה מחשבים ברשת הביתית שלכם בו זמנית וגם לחבר אליה את הטלוויזיה והטלפונים החכמים, עליכם להשתמש בנתב (או בלועזית- ראוטר). תפקידו של הנתב הוא לגשר בין רשת האינטרנט העולמית, לבין זו הביתית שלכם שנמצאים בה כמה מכשירים וביחד  יוצרים רשת פרטית קטנה. הנתב מאפשר לכל מכשיר לצפות ולהשתמש בתוכן המבוקש לו, כלומר יוצר אפשרות להעלות תוכן שונה בו זמנית במספר מכשירים שונים.

 

אכן, ישנה השקעה בחיבור אינטרנט ומדובר בשוק רחב שחשוב לבחון היטב לפני שמקבלים החלטות, אך ב-2018 כולנו מסכימים שאי אפשר להסתדר בלעדיו.

לחבילות האינטרנט שלנו לחצו כאן

By | 2018-10-04T12:48:59+02:00 אוקטובר 4th, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment