ויי פיי – מה זה בכלל?

//ויי פיי – מה זה בכלל?

ויי פיי – מה זה בכלל?

ויי פיי

בשנת 2018 כולנו משתמשים באינטרנט מדי יום. כשאנחנו מגיעים למקום חדש, רובנו מקווים למצוא חיבור לויי פיי שלא מוגן בסיסמה לסמארטפון שלנו, על מנת להקטין את השימוש בחבילת האינטרנט שלנו, לחסוך כסף ולשמור את השימוש בה למקרים בהם אין ברירה.

אבל מה זה בכלל הויי פיי הזה אליו אנחנו מחפשים להתחבר והאם בטוח להתחבר אליו מכל מקום? יצא לכם לעצור ולשאול את עצמכם מה המשמעות של מילה האנגלית הקצרה ויי פיי?

ויי פיי היא טכנולוגיה אל חוטית שבעזרתה מכשירים אלקטרוניים יכולים להעביר נתונים באמצעות גלי רדיו. הויי פיי מוגדרת גם כרשת אלחוטית במרחב המקומי (Wireless LAN).

תפקידה של רשת הויי פיי הוא להחליף את הרשת הקווית- שמחברת בין המכשירים באמצעות כבלים שהותקנו על הקיר.

איך זה עובד?

כדי ליצור רשת ויי פיי כל מה שצריך הוא ראוטר אלחוטי שאליו ניתן לחבר את המכשירים השונים. בשביל להתחבר לרשת הויי פיי , צריך כל מכשיר את שם הרשת ואת הסיסמה אליה.

הראוטר מקבל מידע מהאינטרנט באמצעות חיבור פס רחב הבית אותו הוא משדר ואז ממיר אותו לגלי רדיו ופולט אותו. למעשה נוצר שטח מקומי  שבו המכשירים שלך יכולים לקבל את אותות הרדיו, בתנאי שהם מציודים במתאים האלחוטי המתאים.  אזור זה מכונה לעתים קרובות רשת תקשורת מקומית אלחוטית.

מאחר ואותות הרדיו אינם חזקים במיוחד, ניתן להשתמש בויי פיי במרחקים לא גדולים מידי. בדרך כלל ראוטר אחד מספיק כדי להשתמש באינטרנט מכל חדר בבית.

ומה אם אני לא בבית?

השימוש בויי פיי יכול להיות הן ביתי והן ציבורי. הויי פיי הביתי שלנו לרוב מוגן בסיסמה ולכן יותר בטוח לגלוש בו ולבצע פעולות שונות שדורשות פרטיות כמו שימוש באתר או באפליקציה של הבנק. לעומת זאת, גלישה באתרים או שימוש באפליקציות מאין אלו ע"י חיבור לרשת ויי פיי ציבורית, של מלון או מסעדה למשל, עלולה להיות לא בטוחה. מאחר ואתם לא היחידים שמשתמשים ברשת ציבורית זו, אתם מסכנים את עצמכם באפשרות שיפרצו לכם לחשבון. לכן כדאי לשים לב שאתם לא מתחברים לאתרים או לאפליקציות שמכילים מידע חשוב ורגיש ע"י שימוש ברשת ויי פיי ציבורית.

היתרון בשימוש ברשת הויי פיי הוא שהיא פשוטה לתפעול הרכיבים שנדרש להשתמש בהם על מנת לתפעל אותה אינם יקרים. בנוסף לכך, שימוש בויי פיי ביתי מוגן בסיסמה הוא כן שימוש בטוח יותר מאשר בויי פיי ציבורי. זאת ועוד בניגוד לרשת קווית, שימוש ברשת הויי פיי לא מחייב פריסה של כבלים, דבר המקל על החיים בהחלט.

כך או כך, ויי פיי הוא שחקן מרכזי בחיים בשנת 2018 ולכן חשוב לדעת הן ברמה הפרטית והן ברמה העסקית על אפשרויות השימוש, היתרונות והחסרונות.

לחבילות האינטרנט שלנו לחצו כאן!

By | 2018-10-15T16:58:44+03:00 אוקטובר 9th, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment