ויי פיי לבית- כל מה שחשוב לדעת

//ויי פיי לבית- כל מה שחשוב לדעת

ויי פיי לבית- כל מה שחשוב לדעת

ויי פיי לבית

קודם כל

ויי פיי היא טכנולוגיה אל חוטית בעזרתה מכשירים אלקטרוניים מעבירים  נתונים מאחד לשני באמצעות גלי רדיו. הויי פיי מוגדרת גם כרשת אלחוטית במרחב המקומי (Wireless LAN).

תפקידה של רשת הויי פיי הוא להחליף את  הרשת הקווית- שמחברת בין המכשירים באמצעות כבלים שהותקנו על הקיר.

 

ויי פיי לבית

אז מה בעצם ההבדל בין ויי פיי לבית לבין ויי פיי ציבורי? השימוש בויי פיי יכול להיעשות הן על ידי התחברות לויי פיי ציבורי והן על ידי התחברות לויי פיי לבית. הויי פיי הביתי שלנו מוגן בסיסמה ולכן אין חשש לגלוש בו ולבצע פעולות שונות הדורשות פרטיות כמו שימוש באתר או באפליקציה של קופת החולים. לעומת זאת, גלישה באתרים או שימוש באפליקציות מאין אלו ע"י חיבור לרשת ויי פיי ציבורית, עלולה להיות לא בטוחה. מאחר ואתם לא היחידים שמשתמשים ברשת ציבורית זו, אתם מסכנים את עצמכם באפשרות שיפרצו לכם לחשבון.

 

בנוסף לעניין בטיחות הגלישה, הרי ברור לנו שכל בית בישראל של שנת 2018 צריך חיבור לאינטרנט, וכזה יכול להתבצע בכמה דרכים. אחת מהן היא דרך רשת קווית- חיבור שדורש התקנת כבלים ונקודות חיבור לאורך הקירות ואילו דרך נוספת, שבה עוסק מאמר זה היא ויי פיי לבית.

 

בניגוד לרשת קווית, שימוש ברשת הויי פיי לא מחייב פריסה של כבלים. בעוד שהתקנת הרשת הקווית דורשת חיבורים, התקנת ויי פיי לבית היא פשוטה לתפעול והרכיבים הדרושים על מנת לתפעל אותה אינם יקרים. הויי פיי הביתי מאפשר לנו נוחות מרבית ובטיחות, כאשר הוא מביא איתו את האפשרות לעבוד, ללמוד או להנות משלל אפשרויות אחרות שטומנת בחובה הגלישה באינטרנט.

 

כדי להתקין ויי פיי בבית יש צורך בנתב המאפשר חיבור ויי פיי לבית. ניתן לבחור להתחבר לחברת תשתית שמספקת נתב, מודם, שם רשת וסיסמה. אפשרות אחרת היא לבחור לרכוש נתב בעצמכם ולדאוג לעוד מספר סידורים דרושים.

 

בעבר השימוש ברשת קווית היה נפוץ אך כיום הצורך והשאיפה שלנו הם לחבר לאינטרנט את הסמארטפונים, הלפטופים, הטאבלטים והטלוויזיה שלנו. מוצרים אלו הם חלק מהחיים שלנו ולכן כדי להשתמש בהם בצורה המיטבית, דרוש ויי פיי טוב ואיכותי לבית.

 

זאת ועוד, שימוש בויי פיי טוב לבית, מאפשר מהירות גלישה טובה, ויכולת לגלוש באינטרנט מכל חדר בבית. למרות זאת, גם אם חיבור האינטרנט שלכם יציב ומהיר, במקרה של שימוש בנתב שהוא לא איכותי מספיק, ייתכנו תקלות שגורמות לתסכול רב. נתב שטווח השידור שלו אינו גדול ויציב מספיק, יגרום לכך שהחיבור לאינטרנט בחדרי הבית שרחוקים מהנתב יהיה איטי ובעייתי.

לכן, מעבר לבחירת ויי פיי לבית שהוא מהיר ויציב, חשוב להשקיע גם בנתב איכותי שיאפשר לכם להנות מכל הטוב שמציע ויי פיי מצוין לבית.

 

בעידן שלנו, גדל הרצון להשאיר את כל המכשירים בבית מחוברים לויי פיי, על מנת לאפשר לכל בני הבית להישאר תמיד מחוברים וליהנות מעולמות התוכן שהאינטרנט מציע.

לחבילות האינטרנט שלנו לחצו כאן

By | 2018-10-17T14:46:19+02:00 אוקטובר 17th, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment