מדריך לחיבור ראוטר בבית

//מדריך לחיבור ראוטר בבית

מדריך לחיבור ראוטר בבית

חיבור ראוטר

ראוטר (בעברית- נתב) הוא מכשיר שתפקידו לגשר בין הרשת הביתית, לבין הרשת העולמית.

מאחר ורשת האינטרנט היא רשת תקשורת הנתונים הגדולה בעולם, היא מורכבת מתתי רשתות המחוברות זו לזו. רשת האינטרנט העצומה מכילה עמודי אינטרנט רבים ומידע דיגיטלי רב בתוכו גם תמונות ושירים. כל הנתונים האלו מועברים כל הזמן ממקום למקום וממחשב למחשב. תפקידו של הראוטר הוא להכווין את המידע הדיגיטלי במסע שהוא עובר.

 

בניגוד למודם, שמספק אינטרנט למחשב היחיד בבית, באמצעות הראוטר ניתן להתחבר לאינטרנט גם מהלפטופ, מהסמארטפון ומהטאבלט ולא רק דרך המחשב הביתי הנייח.

את הראוטר ניתן לקבל יחד עם המודם מספקית האינטרנט או לרכוש באופן עצמאי. אם אתם חדשים בכל העולם הזה, המדריך הזה הוא במיוחד בשבילכם ובו תודרכו לחיבור ראוטר.

 

אז איך עושים את זה?

רוב הראוטרים מגיעים עם הוראות הפעלה בעברית בהן מוסבר התהליך שלב לאחר שלב, לכן מומלץ לעקוב אחרי המדריך ולהיעזר בו. אין צורך להזמין טכנאי מחשבים בשביל חיבור ראוטר, ביחד עם הוראות ההפעלה שקיבלתם עם הראוטר והמדריך הבא, תוכלו לעשות זאת בעצמכם.

 

בתור שלב ראשון לחיבור ראוטר, חשוב לדעת כי מומלץ לשים את הראוטר במקום מרכזי בבית כמו הסלון או פינת האוכל. עדיף להימנע מלמקם את הראוטר בממ"ד או בחדרים שבהם הדלת לרוב סגורה.

בתחילת דרכם בחיבור ראוטר, הצטיידו בידיעה כי ראוטרים כוללים תמיד כבל רשת קצר שמחבר בין המחשב למודם. חשוב לציין כי כבל רשת נראה כמו כבל טלפון ויש לו מחברים מפלסטיק שנראים בדיוק כמו תקעי טלפון, ההבדל היחיד הוא שהם מעט גדולים יותר.

מאחר והראוטר חסר מקלדת או מסך שיסייעו לכם לעבוד איתו, עליכם להשתמש במחשב המחובר לנתב באמצעות דפדפן אינטרנט. חשוב לדעת כי לראוטר שלכם יש כתובת אינטרנט משלו, והגישה אליה מתאפשרת רק באמצעות מחשבים שמחוברים לרשת המקומית שלכם.

לאחר מכן, לפני שמתחילים להגדיר את הראוטר, יש לחברו לחשמל עם כבל החשמל.

 

בהמשך עליכם לחבר את הראוטר האלחוטי למודם הביתי שקיבלתם בעזרת כבל רשת, אותו יש לחבר גם למחשב. כעת עליכם להיכנס לממשק הראוטר דרך דפדפן האינטרנט ולהגדיר שם משתמש וסיסמא שקיבלתם מספקית האינטרנט שלכם על מנת שתוכלו לגלוש.

 

כדי להגדיר את הראוטר יש להפעיל את דפדפן האינטרנט ולהקליד את כתובת עמוד הבקרה של הראוטר, שמובילה בעצם לעמוד הבית שלו בו נמצאות הגדרות התצורה. אם הכתובת אינה פועלת, בדקו את הוראות הנתב. אם עמוד  התצורה של הראוטר שלכם מצריך סיסמה, בדקו במדריך כדי לגלות אותה. אם אתם יכולים לראות לחצן או קשור שתפקידו לסיים את הפעולה או לאשר אותה, לחצו עליו וכך הראוטר ישמור את השינויים שלכם.  אם לא מופיע כזה, אל דאגה. כעת הראוטר יודע איך להתחבר אל החשבון שלכם.

בהצלחה!

לחבילות האינטרנט שלנו לחצו כאן

By | 2018-10-21T19:31:53+02:00 אוקטובר 21st, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment