הגנת סייבר וחשיבותה לבעלי עסקים

//הגנת סייבר וחשיבותה לבעלי עסקים

הגנת סייבר וחשיבותה לבעלי עסקים

הגנת סייבר – בעולם הטכנולוגי שבו אנו חיים, הגנה על מידע היא אינה דבר פשוט. הגנה על המידע הפרטי והעסקי שלנו הופכת למורכבת יותר מיום ליום וחדשות על פריצות וגניבות מידע הן דבר שבשגרה. בעלי ומנהלי העסקים שבנינו יודעים שהגנת סייבר ברמה גבוהה לעסק היא דבר קריטי. בטווח הארוך, חסרונה של הגנת סייבר טובה יכול לעלות לבעל העסק יותר מהקפדה על אחת.

 

כמו שבסופו של יום בעל העסק נועל את העסק שלו, דואג למערכת אבטחה, למצלמות ולציוד מתקדם למניעת פריצות וגניבות פיזיות של ציוד, כך עליו לדאוג למידע שהוא מחזיק בתחום הסייבר, ששווה לא פחות, ואולי אף יותר מהציוד הפיזי של העסק.

 

לצערנו, עסקים קטנים ובינוניים חשופים לפגיעות סייבר מאחר שלרוב מערך ההגנה שלהם אינו יכול להתמודד עם השיטות המתקדמות שבהם משתמשים התוקפים. פגיעת סייבר בעסק עלולה לגרום נזק רב. עסק שנפגע עשוי לאבד את מאגרי המידע שלו, לספוג נזק כספי ותדמיתי ואפילו להיות מושבת לתקופה מסוימת.

הגנת סייבר

מה זה בכלל הגנת סייבר?

הגנת סייבר יכולה להתבצע בשתי דרכים, אחת היא בהגנה מקומית על המידע בתוך העסק עצמו, כלומר סט של פעולות והרגלים שיעזרו לכם להגן על המידע שלכם והשנייה היא הגנה על ספק השירותים של העסק.

מה ניתן לעשות על מנת לאבטח את העסק שלך?

הגנה על המידע- חשוב מאוד להגן על הכניסות והיציאות מהארגון במערכות הגנה על הרשת. חשוב מאוד לחשוב על ההגנה על רשת הויי פיי של הארגון. ברמה הכי בסיסית, חשוב להצפין את הנתונים ולהגן עליהם בסיסמה.

 

ישנן תוכנות בסיסיות שתפקידן להגן על המידע שלכם וחשוב להתקין אותן בכל מכשיר בו אתם משתמשים. האנטי-וירוס הוותיק השתדרג בשנים האחרונות ועבר הרחבה. חשוב שתבדקו שאכן קיימת ברשותכם התוכנה המתקדמת ביותר של הגנה על מערכות.

עדכוני תוכנה שוטפים- ישנה חשיבות גדולה לעדכוני תוכנה באופן שוטף ולכן כדאי להקפיד ולעדכן את התוכנות שברשות העסק שלכם כל תקופת זמן. נקודת התורפה של אבטחת המידע יכולים להימצא מידי פעם בתוכנות השונות. עדכון תדיר של התוכנות מקטין את הסיכוי לכך. חשוב לדעת כי תוכנות לקריאת קבצי PDF נמצאות בסיכון גבוה יותר לכך שייווצרו בהן חורים באבטחת המידע ויש לשים לב לכך.

 

הדרכת עובדים-  עובדים שלא מכירים את כללי ההתנהגות הבסיסיים יכולים להוות איום סייבר. בתור בעל עסק או מנהל, חשוב לצאת מתוך נקודת הנחה שהדברים לא מובנים מאליהם ולהשקיע בהדרכת כל עובד חדש על מנת למזער נזקים. יש ללמד את העובדים להשתמש בצורה נכונה ובטוחה בשרתי האינטרנט של העסק ובדואר האלקטרוני. רוב איומי הסייבר נובעים מתוך הארגון כתוצאה מחשיפות הנובעות מפעולותיהם של עובדי הארגון. לרוב פעולות אלה הן תוצאה של שגיאות, חוסר תשומת לב או חוסר מודעות של העובדים. חשוב להדריך את עובדי הארגון כיצד לעשות שימוש בטוח בשרתי האינטרנט והדואר האלקטרוני. יש להדגיש בפני העובדים את הסכנה בפתיחת קבצים לא מזוהים או בלחיצה על קישורים לא מוכרים. כמו כן יש להנהיג החלפת סיסמאות תקופתית בכל המערכות בהן העסק משתמש ולהנחיל זאת לכל העובדים.

 

למגוון שירותי הסייבר שלנו לחץ כאן!

By | 2018-11-19T16:36:56+02:00 נובמבר 19th, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment