נתבים אלחוטיים פולטים קרינה- אמת נכונה או מיתוס שקרי?

//נתבים אלחוטיים פולטים קרינה- אמת נכונה או מיתוס שקרי?

נתבים אלחוטיים פולטים קרינה- אמת נכונה או מיתוס שקרי?

כחלק מחיינו  בעידן הטכנולוגי, אנחנו מחוברים לרשת כל יום כל היום.
ישנם הרבה טיעונים בעד ונגד מצב זה, אבל בואו נודה בזה, גם מי שטוען נגד ההתקדמות הטכנולוגית המהירה לא יכול להתחמק ממנה ומחובר אליה בעצמו. למרות זאת, טיעונים אלו הם אינם עניין של מה בכך וחשוב להבין אותם על מנת לפתור את הבעיות ולהפוך את ההנאה שלנו מהעידן הזה לבטוחה ובריאה ככל הניתן.
אחד הטיעונים המרכזיים הוא שהמכשירים המקיפים אותנו פולטים קרינה שמסכנת את בריאות הנחשפים אליה. זה לא סוד שמחשבים, מסכים, טלפונים ועוד מכשירים חשמליים פולטים קרינה שרמת חשיפה מסוימת אליה עלולה להוות סכנה בריאותית.

ומה עם הנתב אלחוטי?

לצערנו, גם הנתב האלחוטי שיש לכולנו בבית פולט קרינה בלתי מייננת. מדובר באמת נכונה ולא במיתוס שקרי. הנתב האלחוטי הוא דבר חשוב בחיים של כולנו, גם של מי שלא יודע אפילו על קיומו.
הנתב האלחוטי הוא אחד מהרכיבים שמאפשרים לנו חיבור ויי פיי ביתי באופן תדיר אך רוב האנשים נוטים לשכוח מקיומו מרגע חיבורו במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב הנתב האלחוטי זוכה ליחס כאשר הוא גורם לבעיות בתקשורת האינטרנט.

אנחנו כאן על מנת להחזיר לנתב האלחוטי את כבודו האבוד אך גם כדי להתריע על כך שברוב הבתים הוא פועל ללא הפסקה כל הזמן ולכן פולט קרינה באופן תדיר. הקרינה שהנתב האלחוטי פולט היא קרינת גלי רדיו והיא דומה לקרינה הנפלטת מהמיקרוגל ומהסלולרי.

קרינה מנתב אלחוטי

זה די מסוכן וכדאי להיזהר. אנחנו כאן כדי להדריך אתכם!
חשוב לדעת שהנתב האלחוטי פולט את אותה כמות הקרינה ללא קשר למספר המחשבים המחוברים אליו. דבר אחד המגביר את הקרינה הנפלטת מהמכשיר הוא הורדת קבצים גדולים בעלי משקל רב. כפתרון לבעיה זו קיים כבל מיוחד שמשמש להורדות כבדות ועוזר להפחית את כמות הקרינה שפולט הנתב.

בנוסף לכך, גם זמן החשיפה לקרינה הנפלטת מהנתב האלחוטי הוא נתון חשוב. שהות ארוכה בסביבת הנתב האלחוטי אינה מומלצת ולכן יש למקם אותו כמה שיותר רחוק מבני הבית או המשרד, בגבולות הניתן.

חשוב לציין כי הקרינה מסוכנת יותר לילדים ולכן יש לדאוג שהנתב האלחוטי לא יהיה קרוב לחדרם ולסביבת המשחק שלהם. בנוסף, לא מומלץ להציב את הנתב האלחוטי בחדרי ממ"ד מפני שהאיטום המיוחד של חדרים אלו יוצר אפקט שגורם לקרינה מוגברת.
עוד בנושא המיקום, טעות נפוצה היא לחבר את הנתב האלחוטי בצמוד למחשב הביתי או לפינת העבודה. חשוב להקפיד על מרווח של לפחות שני מטרים בין המקום בו נמצאים האנשים באופן תדיר לבין המקום בו נמצא הנתב.
זאת ועוד, העצה הכי טובה על מנת להתגונן מנזקי הקרינה של הנתב האלחוטי היא לפתח מודעות לקיומו, לערוך איתו היכרות לבני הבית ולהחליט לכבות אותו בצורה יזומה בשעות הלילה. בחירה זו תפחית את החשיפה של בני הבית לקרינה באופן משמעותי.

למידע על מתקן להגנה מפני קרינה לחצו כאן!

למידע על חבילות האינטרנט שלנו לחצו כאן!

By | 2018-11-22T16:15:08+02:00 נובמבר 22nd, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment