איך תדעו לבחור את הנתב המושלם עבורכם?

//איך תדעו לבחור את הנתב המושלם עבורכם?

איך תדעו לבחור את הנתב המושלם עבורכם?

נתחיל ממה זה בכלל נתב

נתב הוא מכשיר המחבר בין רשת האינטרנט בבית או במשרד שלכם לרשת האינטרנט של העולם כולו. מעטות הפעמים בהן יוצא לנו להקדיש מחשבה לכך שרשת האינטרנט שיש לנו בבית היא בעצם רשת תקשורת הנתונים הגדולה בעולם!! ככזאת, רשת האינטרנט מורכבת מהמון רשתות קטנות המחוברות זו לזו. תפקידם של הנתבים הוא לחבר בין הרשתות ולכוון את המידע הדיגיטלי (למשל שירים ותמונות) למקום הנכון. בנוסף לכך, הנתב מאפשר חיבור אינטרנט אלחוטי: מהלפטופ, מהסמארטפון ומהטאבלט ולא רק דרך המחשב הנייח.

 נתב שמתאים לצרכים שלכם

נתב שונה לצרכים שונים

כל יצרן מייצר נתבים עם יכולות ואיכויות שונות. גם סוג הדגם של הנתב משפיע על איכות הגלישה וחווית השימוש בנתב.
ישנם משתמשים שמרבים לשחק במשחקי מחשב מסוגים שונים, לצפות בסרטים או לעבוד עם תוכנות מתקדמות וכבדות. עבור משתמשים כאלו, הנתב הנכון ביותר הוא נתב חזק שמסוגל לעמוד בעומס.
זאת ועוד, כאשר הרשת מורכבת ממספר גדול של מכשירים או שמחברים אליה את כל הטלפונים החכמים ומסכי הטאבלט של בני הבית, גם כאן יש צורך בנתב חזק שיכול לעמוד במשימה.

רשת עסקית היא רשת שעליה להכיל נפח רב של מידע ושל משתמשים ובנוסף לכך עליה להיות מאובטחת ושמורה בצורה הטובה ביותר. במקרה הזה,בחירה בנתב הנכון היא רלוונטית וקריטית בהחלט.
רשת קטנה שבה המחשב היחיד משמש בעיקר לגלישה באינטרנט וקריאת אימיילים, לא דינה כרשת גדולה מסוג הרשתות שציינו קודם לכן.

 

מה חשוב לדעת?

אם אתם נמצאים בכל אחת מהקטגוריות שציינו למעלה, למעט האחרונה, נתב מהדור החדש ישמש אתכם היטב מפני שנתב כזה מגיע עם אפשרות לחיבור מכשירי חשמל נוספים. טוב שהנתב יכיל אפשרות זו מפני שכאן טמון העתיד של הסביבה הביתית והמשרדית בה כל המכשירים כולם מחוברים לרשת האינטרנט.

לעיתים, בסביבה המשרדית וגם בסביבה הביתית ישנה חשיבות להגבלת הרשת. ישנם נתבים בעזרתם תוכלו לתזמן את זמינות הרשת למשתמשים לפי שעות וזמנים מסוימים, פתרון שמתאים למשל להורים שרוצים לשלוט ולהגביל את זמן החשיפה למסכים של ילדיהם.

חשוב לזכור כי רוב הנתבים מגיעים אליכם עם כל מה שצריך על מנת להשתמש בהם, אך אם יש לכם צרכים שונים מהצרכים הרגילים, בדקו טוב שהמוצר שבכוונתכם לרכוש אכן עונה עליהם. למשל, נתב עם חיבור יו אס בי יכול להתחבר גם למדפסת שלכם.

דבר נוסף שתשמחו לדעת הוא שישנם נתבים המגיעים עם האפשרות ליצור רשת נפרדת בעלת שם משתמש וסיסמה שונים עבור האורחים שלכם, כך שלא תצטרכו לחשוש לאבטחת המידע או לפרטיות הרשת שלכם, בבית או במשרד. נתב כזה אכן יאפשר לכם להיות מארחים טובים, בבית או בעסק אך גם להישאר עם ראש שקט.

בסופו של דבר, חשוב למפות את הצרכים שלכם טרם הקנייה, להיוועץ עם מומחה ולא בהכרח לחסוך על נתב, שהוא אולי אחד הדברים שפחות שמים לב אליהם, אבל עליו יכול לקום וליפול החיבור שלכם לרשת האינטרנט.

למידע על חבילות האינטרנט שלנו והנתב שמתאים לכם לחצו כאן!

By | 2018-12-03T21:56:29+03:00 דצמבר 3rd, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment