איך האינטרנט עובד בכלל?

//איך האינטרנט עובד בכלל?

איך האינטרנט עובד בכלל?

קשה לפספס את העובדה שאנחנו חיים בעידן בו חיבור לאינטרנט הוא דבר שכמעט ולא ניתן לחיות בלעדיו חיים מודרניים. רבות מפעולות היום יום שלנו, בין אם הן קשורות לפנאי, לצרכנות או לעבודה מתבצעות דרך האינטרנט.
בעצם, האינטרנט מעורב כמעט בכל פעולה ופעולה שלנו אך רק מעטים עצרו פעם לחשוב ולתהות- איך זה באמת עובד? ומה אתכם, האם חשבתם פעם- איך האינטרנט בכלל עובד? מהו הדבר הפלאי הזה שנקרא אינטרנט ומאפשר לכולנו לחיות את החיים שלנו ולכם לקרוא את הכתבה הזו עכשיו?

 

אז איך?

האינטרנט היא רשת תקשורת הנתונים הגדולה בעולם שמורכבת ממכשירים ומחשבים אין ספור. תפקידה של רשת האינטרנט הוא לאפשר למחשבים מכל העולם לתקשר ביניהם ולשתף מידע.

בעצם המידע שעובר מורכב ממילים, צלילים, תמונות ותוכנות. האינטרנט מקשר בין מחשבים בכמה דרכים: חוטים, כבלים, סיבים אופטיים או גלי רדיו.
לכל מדינה יש מספר גופים ותשתיות שתפקידם הוא לחבר את צרכני המדינה לאתרי האינטרנט המקומיים שלה. בעזרת תשתית נוספת, כל מדינה יכולה להתחבר לשדרת האינטרנט העולמית.

 איך האינטרנט עובד

מחשב לקוח ומחשב שרת

ברשת יש שני סוגים של מחשבים- מחשב לקוח ומחשב שרת. בעצם המחשב הלקוח הוא מחשב ביתי שיש בו דפדפן אינטרנט והוא מבקש להתחבר. הבקשה מגיעה למחשב השרת והשרת שולח למחשב הלקוח את האתר שהוא ביקש להתחבר אליו.

 

כתובת IP

גם למחשב השרת וגם למחשב הלקוח יש כתובת IP. הכתובת הזאת היא בעצם כמו תעודת הזהות של המחשב. כך בעצם המחשבים יכולים לזהות אחד את השני מבין מיליארדי המחשבים ברשת כמו שניתן לזהות בני אדם על ידי מספרי הזהות שלהם.

 

סוגי חיבורים

ישנם שני סוגים של חיבורים לאינטרנט: חיבור קווי וחיבור אלחוטי.

אינטרנט קווי

אינטרנט קווי הוא אינטרנט אשר עובד באמצעות כבלים שחוברו לקיר הבית או המשרד. אחת הדרכים הראשונות להתחבר לרשת האינטרנט (שקיימת עד היום) הייתה באמצעות קישור לקו הטלפון בעזרת מכשיר בשם מודם. בעזרת הכבלים שהם קווי הטלפון, המודם מתקשר עם ספקית האינטרנט שמאפשרת להתחבר לרשת.  האינטרנט הקווי עשוי מסיבים אופטיים או תשתיות נחושת.

אינטרנט אלחוטי

על מנת לגלוש באינטרנט האלחוטי יש להשתמש במכשיר הנקרא נתב, אליו ניתן לחבר את המכשירים השונים. בעצם האינטרנט האלחוטי עובד עם ספקית אינטרנט שהיא החברה שנותנת למשתמש את השם והסיסמה על מנת שיוכל לגלוש באינטרנט ועם חברת תשתית שמספקת את הציוד הנדרש.

הנתב מקבל שדרים באמצעות חיבור פס אינטרנט רחב שנמצא בבית. את השדרים שקיבלו הנתב ממיר אותו לגלי רדיו ואז פולט אותם. כך בעצם נוצרת רשת תקשורת מקומית אלחוטית- שהיא מקום בו ניתן לגלוש באינטרנט בצורה אלחוטית.

 

האינטרנט לא חדל לרגע מלהתפתח. היום כבר ניתן לגלוש דרך הטלפונים הניידים, הטאבלטים והמחשבים הניידים שלנו. יש סוגים שונים של דפדפני אינטרנט, אפשרויות רבות לשוחח באמצעות האינטרנט, המון אפליקציות חדשות שממוצאות כל יום ועוד ועוד ועוד. אין מה להגיד, האינטרנט הולך והופך לחלק גדול יותר ויותר מהחיים שלנו בכל שנה ולכן שווה לנו בתור אנשים פרטיים אך גם בתור בעלי עסקים להכיר אותו ולעבוד איתו בצורה הנכונה והיעילה ביותר.

למידע על חבילות האינטרנט הביתי שלנו לחצו כאן!

 

By | 2018-12-21T12:38:22+02:00 דצמבר 13th, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment