התגוננות מפני קרינה אלקטרומגנטית הנפלטת ממכשירים

//התגוננות מפני קרינה אלקטרומגנטית הנפלטת ממכשירים

התגוננות מפני קרינה אלקטרומגנטית הנפלטת ממכשירים

אנו חיים בעידן בו גלישה באינטרנט האלחוטי, הפעלת הטלוויזיה באמצעות השלט, צפייה בנטפליקס, חימום אוכל במיקרוגל ושליחת הודעות בוואטספ, הן כולן פעולות יום יומיות שאנחנו אפילו לא שמים לב שאנו מבצעים. סביבת הבית והעבודה שלנו, הופכת לטכנולוגית יותר ויותר ולא רחוק היום בו כולנו נגור בבתים "חכמים".
חשוב לציין שעם כל הפינוקים והנוחות, צורת חיים זו מגבירה בצורה משמעותית את החשיפה של כולנו, כולל ילדנו, לקרינה אלקטרומגנטית מידי יום.

למרות שמדובר בקרינה לא מייננת (בניגוד לקרינת רנטגן למשל שנחשבת קרינה מייננת) עדיין ישנן סכנות רבות שהחשיפה אליה טומנת בחובה. ארגון הבריאות הבין לאומי הצביע על הסכנות של חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית לא מייננת בהן כאבי ראש, בחילות, פגיעות נוירולוגיות ועלייה בסיכוי לחלות בסרטן.

אין צורך להיכנס לפאניקה, לנתק מהחשמל כל מכשיר עובד ולזרוק את הסמארטפון לים.

כן חשוב, להיות מודעים ולהכיר את הדרכים בהן ניתן להפחית את הקרינה האלקטרומגנטית ולהתגונן מפניה. אנחנו כאן בשבילכם כדי לדווח, לספר ולערוך סדר בדברים.

קרינה אלקטרומגנטית

מחשבים ואינטרנט אלחוטי- כמעט בכל בית בישראל ישנם מחשבים ואינטרנט אלחוטי. מומלץ לכבות את המחשבים בלילה. בנוסף למחשבים, ישנו נתב האינטרנט האלחוטי שגם אותו מומלץ במיוחד לכבות לפני השינה. הנתב פולט קרינה ברמה נמוכה באופן פעילות רגיל, אך כאשר מבצעים פעולות כמו הורדת קבצים המאמץ שלו גובר והוא פולט קרינה רבה יותר. אחד הפתרונות הטובים לעניין זה הוא התקנה של כבל חשמל דרכו אפשר להוריד סרטים וקבצים למחשב הביתי וגם ללפטופ. צורה זו, בניגוד לצורה האלחוטית מקטינה באופן משמעותי את כמות הקרינה הנפלטת והיא בטוחה יותר לשימוש.
זאת ועוד, בבתים רבים חדר הממ"ד משמש לחדר המחשב. מדובר בטעות מסוכנת שיש להימנע ממנה. הממ"ד עשוי מבטון וברזל שמגבירים מאוד את כמות הקרינה הנפלטת מהמכשירים השונים, בייחוד מהנתב.

 

טלפון אלחוטי- הטלפון האלחוטי נמצא כפולט רמות קרינה זהות לרמות הקרינה של הטלפון הסלולרי. על מנת להתגונן מפני הקרינה עדיף להשתמש ברמקול כאשר מדברים בטלפון. חשוב מאוד לזכור להימנע מהתקנת בסיסי הטלפונים האלחוטיים בחדרי הילדים, חדרי השינה ובחדרים בהם מבלים בני הבית חלק ניכר משעות היום. העדיפו תמיד לדבר בטלפון קרוב לבסיסו, מאחר ובמצב שהטלפון רחוק מהבסיס הוא צריך להשקיע מאמץ גדול יותר בקליטה והמחיר הוא פליטת קרינה מוגברת. בנוסף לכך, כאשר אתם לא משתמשים בו העדיפו תמיד להרחיק אותו מכם ומהילדים ולהחזיר אותו לטעינה בבסיס שלו.

טלפון סלולרי- חשוב לדעת ולזכור שבאזורים בהם הקליטה אינה טובה הטלפון הנייד מתאמץ ורמות הקרינה הנפלטות ממנו גבוהות במיוחד. לא מומלץ להשתמש בטלפון הסלולרי במקומות בהם הקליטה נמוכה כמו מעליות או מגרשי חניה.
זאת ועוד, בימינו אנו מיקום הטלפון חיוני לשימוש באפליקציות רבות. כתוצאה מכך, הסמארטפונים משדרים כל כמה דקות את מיקומם לתחנה שלהם ופעולה זו פולטת קרינה רבה גם כאשר איננו מבצעים שיחות טלפון. יש להיות מודעים לך ולהימנע להחזיק את הטלפונים הניידים בצמוד לגוף.
בניגוד למה שניתן לשער, שימוש באוזניות או בבלוטות' לא מונע חשיפה לקרינה. ישנן אוזניות מיוחדות שנקראות "אוזניות אוויר" שמגינות מקרינה. בנוסף לכך ניתן לרכוש כיס מבד חוסם קרינה אליו אפשר להכניס את הנייד בזמן שיחות ובכך להתגונן מפליטת הקרינה.

 

למידע על מכשיר למניעת קרינה מראוטרים לחץ כאן!

By | 2019-01-04T17:37:26+03:00 דצמבר 27th, 2018|בלוג|0 Comments

Leave A Comment