אבטחת ראוטר – הנתב קורא לגנב, כך תגנו על המידע שלכם!

//אבטחת ראוטר – הנתב קורא לגנב, כך תגנו על המידע שלכם!

אבטחת ראוטר – הנתב קורא לגנב, כך תגנו על המידע שלכם!

כשמדובר על אבטחת המכשירים הביתיים, בעיקר בעידן בו אנו מתקרבים כל כך למצב בו כל הבית שלנו יהיה בית חכם, הנתב האלחוטי הוא אחד המכשירים הראשונים להם יש לדאוג לאבטחה ברמה הגבוהה ביותר.
הנתב שולט לא רק ברשת האינטרנט שלכם, אלא בכל המידע שעוברים דרכן. הנתבים של היום משוכללים מאוד ומכילים שלל כלים, פונקציות ואפשרויות. דבר שנחשב מבחינתנו כיתרון בבואנו לרכוש נתב חדש הוא גם חסרון לא קטן. הכמות הגדולה של הכלים והאפשרויות המכילים הנתבים מגדילה גם את הסיכונים שם עשויים להיות חשופים להם.

חשיפה של הרשת הביתית לפריצות היא אכן מסוכנת אך הדבר נכון פי כמה וכמה כאשר מדובר בעסקים שהרשתות שלהם מכילות מידע רב שהכרחי להצלחת העסק ולפרנסת בעליו.

במדריך הבא נצייד אתכם במספר עצות, בהן  הסיבות שבזכותן שווה לכם להגן על הנתב בסיסמה ואיך עושים זאת.

לספור אתם יודעים?

חשוב שתהיו בבקרה על מספר המכשירים שמחוברים לרשת שלכם, כך תוכלו לזהות בקלות כל חיבור חריג שלא אתם או אחד מהאורחים שלכם יצר. אחד היתרונות של הנתבים החדשים הוא שהם מאפשרים לכם לזהות את המכשירים המחוברים אליהם ולהעניק להם שמות. הקדישו כמה דקות למיפוי ובחירת שם לכל המכשירים שברשותכם וכל העניין יהפוך לפשוט יותר.
מידי פעם כדאי לבצע בדיקה חוזרת ולא לשכוח שהיום גם הטלוויזיה ועוד מכשירים בבית מחוברים לרשת.

קבעו סיסמה ושנו אותה לעיתים קרובות

כדי להגדיר סיסמה הקלידו את כתובת ה-IP של הנתב שלכם (תוכלו למצוא אותה על פי שם החברה והדגם שיש ברשותכם) וכך תוכלו לגשת לתפריטים המתקדמים של הנתב. שנו את שם המשתמש כך שיהיה ייחודי לכם וקבעו סיסמה ארוכה, יותר מ-10 תווים, בשילוב של אותיות ומספרים על מנת שתהיה חזקה. חשוב שתהיה לכם סיסמה משלכם על מנת שתוכלו לדעת שהנתב שלכם, בתוכו עוברים כל יום מיליוני תכנים וקבצים ששייכים לכם, מוגן. בנוסף לכך, שינוי שם המשתמש יהפוך את הנתב שלכם נגיש פחות לזיהוי.
חשוב להקפיד לשנות את הסיסמה לעיתים קרובות וכך להיות בבקרה ולהקשות יותר על פריצות לרשת.

 

רשתות שונות למטרות שונות

ברוב הנתבים תמצאו את האפשרות ליצור כמה רשתות שונות למטרות שונות. תוכלו להגדיר למשל רשת מיוחדת לאורחים ובכך למנוע שימוש ברשת האישית שלכם. בנוסף לכך, תוכלו לבחור להתקין בחלק מהרשתות שמכילות את המידע הרגיש יותר "חומת אש" שתגביר את האבטחה על ידי כך שתקבע אילו מהחיבורים לרשת מורשים ואילו לא. תוכלו להפריד בין המחשבים והמכשירים הסלולריים לבין מכשירים רגישים יותר כמו מצלמות אבטחה, התקני אחסון ועוד. זאת ועוד, תוכלו להפריד את המחשבים וקונסולות המשחק של הילדים מיתר הרשתות ובכך להגביר את האבטחה.

למידע אודות חבילות האינטרנט והנתבים שלנו, לחצו כאן!

By | 2019-01-22T18:16:11+03:00 ינואר 22nd, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment