אינטרנט לעסקים – במה הוא שונה מאינטרנט ביתי ומה ההבדלים?

//אינטרנט לעסקים – במה הוא שונה מאינטרנט ביתי ומה ההבדלים?

אינטרנט לעסקים – במה הוא שונה מאינטרנט ביתי ומה ההבדלים?

מאז מהפכת "השוק הסיטונאי" בענף התקשורת, חברות ועסקים קטנים החלו לפנות לחבילות של אינטרנט ביתי כפתרון זול לחיבור העסק שלהם לאינטרנט. על פניו, לא נראה שיש הבדל, הרי היום בבית ממוצע מחוברים מספר רב של מכשירים – הטלוויזיה, מחשב אחד או שניים וכמובן הסמרטפון של כל אחד מבני הבית, וכך ניתן לשלם כמה מאות שקלים שקלים בחודש בלבד עבור החיבור לרשת במקום המחיר הגבוה יותר אותו מציאות חברות תקשורת עבור חבילות אינטרנט לעסקים. אז האם יש בכלל טעם להתחבר לאינטרנט עסקי?

אינטרנט לעסקים

מחיר ההתנתקות:

בסופו של דבר, גם אם מדובר בחברה קטנה בה לא מועסקים יותר אנשים מאשר בית ממוצע בישראל, צרכי האינטרנט של עסק ומשק בית אינם זהים. ההבדל בין עסק גדול אשר צריך לחבר עשרות ואפילו מאות עובדים, חלקם אפילו לא באותו בניין אותו עיר, לבין משק בית של 5 או 6 אנשים הוא ברור, אך גם עבור עסק קטן שבו מספר העובדים והמכשירים שווה או אפילו נמוך ממספרם במשק בית ישראלי ממוצע, יש סיבה ברורה לבחור בחבילות אינטרנט לעסקים – מחיר ההתנתקות. זה אומנם מאוד מעצבן כאשר אתר אינטרנט לא עולה או סרטון נתקע באמצע, אך כאשר עסק חווה ניתוק מהאינטרנט הדבר יכול לגרום במקרה הטוב לאי-נעימות מול חבר לעבודה או לקוח, ומשם דרך יצירת מוניטין רע עד הפסד ממשי של רווחים פוטנציאלים והפסדים כלכליים.

הפתרון עבור עסקים:

עולם האינטרנט לעסקים מציע בין השאר אפשרויות רבות מבחינת תשתית, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות שונים: לדוגמא מודם לווייני וסלולרי הינם יעילים מאוד כאשר יש צורך בניידות עבור העובדים והגעה למקומות מרוחקים, אך הם לא מספקים חיבור יציב ומהיר במיוחד. מצד השני, חיבור מהיר ויציב תוכלו לקבל על ידי סיבים אופטיים, תשתית יקרה הנמצאת בפריסה מאוד מצומצמת בערים ספורות בלבד בישראל. ישנן גם התשתיות של בזק ותשתית כבלים המוכרות מהשוק הסיטונאי, כאן יש לקחת בחשבון נתונים כגון האם חשוב לכם קצב הורדה והעלאת קבצים זהה, או כמה התשתית נפוצה וזמינה באזורכם.

דבר נוסך שרצוי לחשוב עליו מראש הוא האם ברצונכם להתחבר לעסקה משותפת של ספק ותשתית או לשלם בנפרד. גם באינטרנט לעסקים חברות מסוימות מציעות עסקאות "בנדל", דבר שיכול להוריד בעלויות, וגם בכאב ראש של התעסקות מול שני גופים שונים, אך לא בטוח שכל הדרישות ייחודיות של העסק שלהם יענו בצורה האופטימלית, לפעמים עדיף לפנות אישית לספק ולתשתית על מנת לקבל את התוצאה המתאימה ביותר.  וכל זאת עוד לפני שלקחנו בחשבון שירותים נלווים כגון שרתי אחסון וגיבוי, שירותי מייל ודומיין, אבטחה והגנה מפני וירוסים ופריצות. ישנן הצעות רבות והשוואה ביניהם יכולה להיות דבר קשה אם לא בניתם מראש תוכנית הממפה בדיוק את הצרכים והדרישות של העסק שלכם.

למידע על מגוון חבילות האינטרנט שלנו לחצו כאן!

By | 2019-02-14T11:15:59+03:00 פברואר 14th, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment