מודם לווייני – מה זה ומה היתרונות שלו?

//מודם לווייני – מה זה ומה היתרונות שלו?

מודם לווייני – מה זה ומה היתרונות שלו?

במאה ה-21 כמעט ואין מי שיכול להרשות לעצמו להיות מנותק מהאינטרנט ליותר ממספר שעות בודדות, כולנו זקוקים או לפחות מצפים לחיבור תמידי בעבודה, בבית ואפילו בטיולים. אבל למרות ההתפתחות המרשימה בטכנולוגיות חיבור לאינטרנט כגון DSRL וסיבים אופטיים, עדיין ישנם מקומות שחיבורים אלו עוד לא הגיעו אליהם, או שהתשתית קיימת אך לא יציבה ונוטה לתקלות רבות. בנוסף, לפעמים ישנם מקומות כה רחוקים ומבודדים שלא ניתן להגיע לשם עם טכנולוגיה קווית רגילה. במיוחד עבור מקרים אלו קיימת התשתית של מודם לווייני, פתרון שהולך נהפך יותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות במקומות רבים באירופה וצפון אמריקה, והוא כמובן זמין גם פה בישראל.

מודם לווייני

כיצד פועל אינטרנט לווייני?

האינטרנט הסיטונאי אליו רובנו מחוברים, עושה שימוש במרכזיות טלפוניות על מנת לחבר את כולנו לרשת. בישראל מדובר בפתרון המתאים כמעט לכל משק בית פרטי, כיוון שרובנו נמצאים מאוד קרוב לתשתית קווי טלפון והחיבורים הרגילים והזולים יותר בהחלט מספקים. אומנם, אם בכל זאת אתם גרים במקום מבודד או שהתשתית הקווית המתאימה עוד לא הגיע אליו, מודם לווייני יכול להוות פתרון הולם עבורכם שכן החיבור נעשה ישירות בין המכשיר ממנו אתם גולשים ואחד מלווייני התקשורת בחלל, ללא תלות במרכזיה כזאת או אחרת. ישנן שיטות התקנה שונות של תוכנות ורכיבי חומרה אשר נמצאים במחשב האישי שלכם, ובנוסף לאפשרות לגלוש באינטרנט ישנם ספקים המציעים גם אפשרות לצפייה בטלוויזיה לוויינית או הורדה ישירה של יישומים שונים כגון משחקים, מוזיקה וסרטים הזמינים לבעלי חיבור לווייני.

למה דווקא מודם לווייני?

כאמור המודם הלווייני כבר שנים נחשב לכוכב עולה בתחום החיבור לאינטרנט בקרב אירופאים ואמריקאים. ביבשות אלו ישנם לא מעט ישובים מרוחקים, ואפילו בודדים אשר חיים לבדם באזורים חקלאיים או בלב הטבע. מכיוון שמודם לווייני אינו זקוק לחיבור לתשתית קרקע זהו פתרון אידאלי לכל מי שלא מסוגל או לא רוצה להתחבר לתשתית זו. אינטרנט לווייני גם נמצא בשימושם של ימאים ובעלי יאכטות ומאפשר להם גם לשמור על קשר עם יקיריהם שמחכים שיחזרו, כמו גם עם שירותי ביטחון והצלה. גם לא מעט בעלי עסקים החלו לגלות את היתרונות של שימוש במודם לווייני על פני תשתית כבלים או טלפון, במיוחד כאלו שזקוקים לניידות רבה. כיוון שהחיבור למודם הלווייני יושב בתוך המחשב האישי, ניתן להתחבר מכל מקום בעולם דרך אותה הרשת בדיוק. דבר זה גם חוסך בעלויות של התחברות לרשת אלחוטית של מקום אחר, שלפעמים כרוכה בתשלום, וגם מספקת ביטחון שכן רשתות אלחוטיות חופשיות הן בעלות פחות הגנות נגד חדירה לפרטיות. מודם לווייני הינו גם פתרון מומלץ לשעת חירום, לכולנו זכורים מקרים בהם רשתות קוויות נפלו לשעות ארוכות ומנעו ממאות אנשים גישה לאינטרנט. המודם הלווייני אינו תלוי בתשתיות אלו ולכן במקרי חירום בהם התשתית הארצית נופלת הוא מהווה אלטרנטיבה שיכולה לחסוך לעסק שלך כסף רב, ואולי אף להציל חיים.

למגוון חבילות האינטרנט שלנו לחצו כאן!

לכלל השירותים שלנו לחצו כאן>>

By | 2019-02-24T19:08:13+03:00 פברואר 24th, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment