גלישה בטוחה לילדים – טיפים לשמירה על חווית הגלישה של הילדים שלך!

//גלישה בטוחה לילדים – טיפים לשמירה על חווית הגלישה של הילדים שלך!

גלישה בטוחה לילדים – טיפים לשמירה על חווית הגלישה של הילדים שלך!

הילדים של היום, נראה כאילו נולדו עם עכבר ביד אחת וסמארטפון ביד השנייה. לא רק שהכניסה לעולם הוירטואלי מפתה מאוד לילדים ובני-נוער, לפעמים היא גם הכרחית עבור לימודים או שמירה על קשר עם בני הכיתה. לצד היתרונות הרבים של  האינטרנט ישנם גם חסרונות וסכנות, ורק מכיוון שילדיכם יודעים כיצד להפעיל אפליקציה או להיכנס לאתר מסוים, לא אומר שהם בוגרים מספיק להתמודד עם התכנים המוצגים בו או יודעים כיצד להימנע מסכנות. אז כיצד ניתן בכל זאת לספק גלישה בטוחה לילדים שלכם? הנה מספר טיפים, שירותים ואפליקציות שנבנו במיוחד לשם כך

 

גלישה בטוחה לילדים באינטרנט היא סוגיה שמטרידה כיום הורים רבים ובצדק. החדשות הטובות הן שיש לכך פתרונות רבים. שמקורם בין היתר הוא בשוני הגדול בבעיות בהן אפשר להיתקל – חשיפה לתכנים לא ראויים, לחץ חברתי, בריונות, שיימינג, פדופילים, גניבת זהות – אלו הן רק חלק מהסכנות השונות הקיימות כיום בשימוש באינטרנט וברשתות חברתיות, אבל לשמחת כולנו על מול הסכנות יש גם לא מעט פתרונות.

איך תמנעו מילדכם חשיפה לתכנים לא ראויים?

הפתרון הראשון בהגנה על ילדכם הוא פשוט מאוד מניעת גישה לתכנים שלדעתכם הינם מסוכנים, פוגעניים או פשוט לא מתאימים לגיל הילד, או במילים אחרות סינון שיכול לכלול מניעה של גישה לאתר ספציפי, הגבלת זמן הגלישה באינטרנט או חסימת גישה לתוצאות חיפוש ואתרים על פי מילות מפתח.

ניתן לעשות סינון עצמאי על ידי שימוש בהגדרות הקיימות של הדפדפנים ומערכות ההפעלה או להוריד דפדפנים ייעודיים כגון מוביסיפ המאפשרים לכם להכתיב מראש איזה תוכן לחסום על פי כתובות אתרים או מילות מפתח. אפשרות נוספת היא להשתמש בשירותי סינון שמציעים ספקיות האינטרנט השונות.

בישראל חל היום "חוק סינון חינם" המטיל על כל ספקיות האינטרנט את האחריות להציע שירותי סינון לכל דורש ללא עלות, אשר יסנן תכנים המוגדרים "לא ראויים לילדים" על פי הספק. בנוסף, כמעט כל הספקיות מציאות אפשרויות סינון שונות בתשלום נוסף, או כחלק מחבילה ייעודית, אשר מאפשרים לכם לבחור בעצמכם את התכנים שיחסמו.

אם ברצונכם להשתמש בשירותי סינון אלו, כדאי להביא זאת בחשבון כאשר משווים מחירים בין ספקים וחבילות. היתרון המרכזי של שירותי סינון הניתנים על ידי ספק האינטרנט הוא בכך שאין צורך לתכנת כל דפדפן או מכשיר בנפרד, כל מי שמחובר לרשת הביתית מוגן, מצד שני חסימה הנמצאת בתוך הסמרטפון או הטאבלט מגנה על הילד בכל מקום, בלי קשר לרשת אליה הוא מחובר.

גלישה בטוחה לילדים

גלישה בטוחה לילדים – נחיצות מול סכנות

לפעמים הבעיה היא לא באתר עצמו, אלא השימוש שהילד שלנו או אנשים אחרים עושים בו, ואז עולה השאלה איך ניתן לאזן בין הרצון שלנו לאפשר להם להתחבר לפייסבוק או לקרוא ערכים בויקיפדיה ובין הרצון והחובה לספק גלישה בטוחה לילדים שלנו? כאן נכנס הפתרון של פיקוח על הנעשה על ידי הילד, על ידי אפליקציות ייעודיות או כחלק מאותם שירותי סינון שנותנות ספקיות האינטרנט השונות.

בשירות זה אומנם לא תוכלו למנוע מהילד שלכם חשיפה לתוכן שעלול להיות בעייתי או פוגעני, אבל כן תקבלו התראה בזמן אמת שתיתן לכם את האפשרות להגיב במידיות, לשוחח עם ילדיכם על העניין ובעיקר לדעת מה הם עושים ורואים כדי שתוכלו להגיב בהתאם.

למידע אודות החבילות אינטרנט ביתי שלנו והפתרונות להגנה הגלישה שלנו, לחצו כאן!

By | 2019-03-10T18:05:11+03:00 מרץ 10th, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment