אבטחת אינטרנט אלחוטי – מה זה ואיך לעשות את זה נכון?

//אבטחת אינטרנט אלחוטי – מה זה ואיך לעשות את זה נכון?

אבטחת אינטרנט אלחוטי – מה זה ואיך לעשות את זה נכון?

כמעט ואין כיום חיבור ביתי או עסקי שאינו אל-חוטי, במיוחד הישראלים רגילים להיכנס לכל מסעדה, בית קפה, אוניברסיטה ואפילו חדרי המתנה בקופות חולים ולמצוא חיבור WI-FI  זמין. הבעיה היא שצורת חיבור זו שאינה דורשת חיבור חוטי בין המחשב ונתב האינטרנט היא אולי נוחה מאוד, אבל גם עלולה להיות פרצת אבטחה שכן קל הרבה יותר לעקוב אחריה או להאזין לה מאשר חיבור קווי. אז כיצד ניתן להתמודד עם הבעיה ולדאוג  ל – אבטחת אינטרנט אלחוטי גם אם אינכם מומחי מחשבים? הנה כמה תשובות

אבטחת אינטרנט אלחוטי

אינטרנט אלחוטי – יתרון שהוא גם חסרון?

רוב משתמשי האינטרנט היום משתמשים באינטרנט אל חוטי, דבר שאינו מפתיע בהתחשב בקלות השימוש והניידות בה. אבל מה שרובם של המשתמשים לא מודעים לו הוא שהיתרון הבולט ביותר של רשתות אלחוטיות הוא גם נקודת התורפה שלהם, והן רגישות יותר לניסיונות פריצה, זאת מכיוון שכל מכשיר באזור הכיסוי של הנתב יכול להתחבר לרשת ולא רק לגלוש על חשבונך ואולי להאט את קצב הגלישה, אלא גם לקבל גישה לסיסמאות סודיות ואפילו לפרוץ למחשבים וסמארטפונים שמחוברים לאותה רשת. בנוסף, מכיוון שהמידע משודר למחשב באוויר הפתוח ניתן "להאזין" לו, תוכנות שונות יכולות לפצח את הצפנת המידע שמועבר בשידור האלחוטי וכך לעקוב אחרי הפעולות השונות שאתם עושים במרחב הוירטואלי. אך לצד זאת, החדשות הטובות הן שיש מספר פעולות פשוטות שיכולות להגביר את רמת אבטחת האינטרנט האלחוטי גם מבלי להיות גאוני מחשבים.

המלצות לשמירה על אבטחת אינטרנט אלחוטי

הדבר הראשון והפשוט ביותר שניתן לעשות על מנת לשפר את אבטחת האינטרנט האלחוטי שלכם הוא לשנות את ברירות המחדל של הנתב שלכם. צעד זה נחשב לכה בסיסי עד שספקי אינטרנט רבים יבקשו ממכם כבר במעמד ההתקנה לקבוע שם ייחודי וסיסמא, כך שיכול להיות שצעד זה נראה לכם ברור מאליו או מיותר. אך חשוב לדעת שבפועל כאשר אתם מקבלים נתב ומתחברים לספק מסופק לכם שם רשת וסיסמא כברירת מחדל, ובמידה ולא התבקשתם לשנות אותם כדאי לעשות זאת במהירות, וכמובן לבחור סיסמא ארוכה שאינה ברורה מאליו המשלבת כמה שיותר אותיות גדולות וקטנות, מספרים וסימני פיסוק. אז נכון, יותר קל לזכור את מספר הפלאפון שלכם או תאריך הלידה של הילד, אבל סיסמא שקלה לכם תהיה גם קלה עבור מי שמנסה לפרוץ לכם לרשת. גם בבחירת שם הרשת כדאי להפעיל קצת מקוריות, במידה ותקראו לרשת שלכם בשם המשפחה או הכתובת של הבית שלכם תהיה אפשרות להצליב את המידע הזה עם מידע שהושג ממקורות אחרים על סוג הנתב בו אתם משתמשים, מה שעלול לעזור למצוא את הדרך לפענח את המידע המשודר ממנו ואליו. פעולות אלו הן פשוטות,חינמיות ויכולות להיעשות על ידי כל אחד ללא קשר לרמת הידע שלו במחשבים או קידוד, כמובן שניתן גם לפנות לספקי האינטרנט בבקשה לעזרה בשינוי סיסמא ושם הרשת, כמו גם לברר האם ישנם אמצעים מתקדמים שהמומחים הטכניים שלהם בוודאי ישמחו להציע לכם, לעיתים בתוספת תשלום.

למידע על חבילות האינטרנט ושירותי האבטחה שלנו לחצו כאן!

By | 2019-03-24T18:50:24+02:00 מרץ 24th, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment