רשת אלחוטית ביתית – מה זה ואיך מגדירים אותה?

//רשת אלחוטית ביתית – מה זה ואיך מגדירים אותה?

רשת אלחוטית ביתית – מה זה ואיך מגדירים אותה?

כיום, בעולם ההיי-טק ואקזיטים כחול לבן, לא קל לכולנו להודות כאשר אנחנו לא מבינים מונח שנראה שכבר הפך להיות חלק טבעי בתרבות שלנו. כל חברות התקשורת בשוק הסיטונאי כיום מציאות כמוצר הדגל שלהם רדת אלחוטית ביתית. אבל מה היא הרשת הזו? מדוע היא כה פופולרית ונפוצה? והאם היא באמת מתאימה לכל אחד?

רשת היא חיבור של מספר מכשירי קצה, כלומר מכשירים אשר יכולים להתחבר לאינטרנט כגון מחשבים, מחשבים ניידים, סמארטפונים ואפילו קונסוליות משחקים וקוראים אלקטרוניים. חיבור שכזה נעשה בעבר בפועל על ידי חוטי טלפון שהיו מחוברים פיזית לכל מכשיר קצה ברשת וכך הועברו נתונים בין כלל המכשירים. כלומר בעבר, כאשר רצינו להשתמש באינטרנט היינו מחיובים להישאר במרחב מאוד מצומצם – לפי אורך החיבור הקווי. בימים אלו לא הייתה ברירה שכן הייתה זו האופציה היחידה אבל כיום בזכות האינטרנט האלחוטי המכשירים שלנו מסוגלים להיות מחוברים מכל מקום. כבר כמעט אין היום מי מאיתנו שברשותו רק מכשיר קצה אחד, ויותר ויותר אנשים כבר לא קונים מחשבים שולחניים ומסתפקים במחשבים ניידים. במצב זה האפשרות לניידות עוזרת ומשפרת מאוד את איכות החיים וההנאה שלנו מהגלישה באינטרנט.

רשת אלחוטית ביתית

הגדרת רשת אלחוטית ביתית

התעסקות עם הגדרות מחשב נראית לרבים מאתנו משימה לא מובנת ואפילו מאיימת. אבל האמת היא שלא דרוש ידע בתכנות או הנדסת מחשבים על מנת להקים רשת אלחוטית ביתית. קודם כל על מנת להקים את הרשת יש להצטייד בראוטר, או נתב בעברית. מטרתו של הראוטר היא להפוך את החיבור האינטרנטי המגיע אליכם בחיבור קווי, בין אם דרך קו הטלפון, כבלים או סיבים אופטיים, לאות הנישא באוויר. חשוב לוודא בזמן הקניה כי מדובר בראטור בעל יכולת אלחוטית, שכן ישנם מגוון סוגים של ראוטרים ולא כולם מותאים להקמת רשת אלחוטית. כדאי גם לוודא שהראוטר מגיע עם הנחיות הפעלה פשוטות, מה שיאפשר לכם להגדיר את הרשת בעצמכם. לחילופין, רוב ספקי האינטרנט בישראל יציעו לכם לשכור, לרכוש או אפילו לקבל בהשאלה ראוטר אלחוטי המתאים לתשתית והמהירות להם אתם מנויים. היתרון בהשגת ראוטר דרך ספק האינטרנט היא שבמצב זה ביכולתכם ליצור קשר עם התמיכה הטכנית של הספק ולהיעזר בהם בהקמת הרשת.

כיצד לחבר מכשירים לרשת?

אך הגדרת הרשת האלחוטית היא רק חצי מהעבודה, החצי השני הוא לחבר את המכשירים שברשותכם כך שיוכלו לגלוש בה. לרוב מדובר ב'מטלה' שכלל לא תרגישו בה, שכן מכשירי קצה מהשנים האחרונות מגיעים אלינו מהיצרן כשהם כבר מתוכנתים לאתר רשתות אלחוטיות בסביבה ולהתחבר אליהן בקלות. במידה ויש ברשותכם מחשבים נייחים או ניידים ישנים, יתכן שתצטרכו לרכוש כרטיס רשת על מנת שתוכלו להתחבר. בין אם ברשותכם מכשיר חדש או ישן, החיבור לרשת האלחוטית נעשה על ידי זיהוי של המחשב את הרשת על פי שם ספציפי,

על מנת להקל עליכם רצוי לבחור שם ספציפי שקל לזכור אותו במקום להשתמש בשם אוטומטי, וכמובן לבחור סיסמא, שכן לא סיסמא יוכל כל מכשיר באזור להתחבר ולגלוש ברשת שהגדרתם.

למידע על האינטרנט הביתי שלנו לחצו כאן

By | 2019-03-28T17:50:03+03:00 מרץ 28th, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment