מפתח אבטחת רשת, מה זה, מה התפקיד שלו ואיך לייצר אחד?

//מפתח אבטחת רשת, מה זה, מה התפקיד שלו ואיך לייצר אחד?

מפתח אבטחת רשת, מה זה, מה התפקיד שלו ואיך לייצר אחד?

בטיחות ברשת ושמירה על פרטיות הם אחד מהנושאים החמים ביותר בעולם כיום. כמעט כל ספקיות האינטרנט כמו גם חברות לפיתוח תכונה מציעות שלל פתרונות, חלקם בתשלום וחלקם כחלק מחבילת שירותים, על מנת שתרגישו הכי בטוחים כל זמן שאתם גולשים באתרים השונים. אבל ישנם גם כמה דברים בסיסים שכדאי לשם לב אליהם על מנת להבטיח רמת בטיחות ולו הבסיסית ביותר, הראשון שבהם הוא הגדרת מפתח אבטח רשת. מדובר בצעד כה בסיסי שהרבה פעמים חברת התקשורת בה אתם מנויים תעשה זאת עבורכם, אבל בכל זאת הנה כמה דברים שחשוב לדעת על הגדרת מפתח אינטרנט.

מפתח אבטחת אינטרנט

מה זה מפתח אבטחת רשת?

כמעט ואין מקום בישראל שאינו מחובר לרשת אלחוטית – מסעדות, בתי קפה, קניונים, אוניברסיטאות וכמובן בתים פרטיים. אך בלא מעט מן המקומות האלה על מנת להתחבר לרשת יש צורך גם להקיש סיסמא, או בשפה המקצועית "מפתח אבטחת רשת". זהו בעצם קו ההגנה הראשון שלכם כנגד פריצות וגלישה על חשבונכם. כאשר אתם מתקינים בביתכם ראוטר אלחוטי הוא משדר את אות החיבור לרדיוס שהוגדר מראש, כלומר לכל הכיוונים בצורה שווה, מה שאומר שהדירה מעליכם, השכנים מהדלת ליד או סתם מי שיושב על ספסל בגינה הציבורית עלול לקלוט גם הוא את השדר. אם לא הייתה סיסמא לרשת שלכם, היה יכול כל אחד להתחבר לרשת בה אתם גולשים, מה שעלול לפגוע בכם. קודם כל, ככל שיש יותר משתמשים מהירות הגלישה נפגעת. אם אין לכם סיסמא לרשת האלחוטית ובזמן האחרון שמתם לב שסרטים נטענים לאט יותר או דפים מסוימים כלל לא עולים, יכול להיות שמישהו 'התלבש' לכם על הרשת וכל מה שאתם צריכים הוא להגדיר לכם מפתח אבטחת רשת.

הגדרת מפתח אבטחת רשת

כפי שאמרנו המטרה של מפתח אבטח רשת היא לסייע בהגנה מפני גישה בלתי מורשית. אדם זר שקיבל גישה לרשת שלכם יכול לא רק לגלוש על חשבונכם ולהאט את קצב הגישה, אלא גם בעזרת פעולות בסיסיות לקבל גישה למחשב שלכם או לתיקיות עם קבצים משותפים. לא מפתיע אם כן שכמעט אין ספקית אינטרנט כיום שמשאירה את אפשרות הבחירה בנוגע למתן סיסמא לצרכנים. לרוב כבר בעת התקנת הראוטר יתנו לכם נציגי התמיכה שם משתמש וסיסמא לראוטר, או יבקשו מכם לבחור בעצמכם. חשוב לציין כי הרבה פעמים מדובר בסיסמאות ושמות ראשוניים, משהו גנרי אשר ניתן לכל לקוח חדש, כלומר החברה מצפה מכם לשנות זאת ואכן מומלץ לעשות זאת כמה שיותר מהר. שינוי הסיסמא תלוי בהגדרות הראוטר שברשותכם, ולפעמים נדרש גם חיבור על ידי קו רשת בין הראוטר ומחשב כל שהוא. לכן, במידה ונציג השירות לא ביקש ממכם לבחרו שם וסיסמא בעצמו, כדאי לבקש זאת באופן מפורש. בנוסף, מומלץ להשתמש באבטחת Wi-Fi Protected Access 2 ‏(WPA2) אם הראוטר שלכם תומך בה, גם פה יש שוני בין ראוטרים שונים ולכן מומלץ לוודא עם החנות או ספקית האינטרנט שאכן מדובר בראוטר מתקדם התומך בפרוטוקול זה, וכמובן לקבל הדרכה כיצד לוודא שהגדרות מפתח אבטחת הרשת שלכם מספקות הגנה מקסימלית.

למידע על חבילות האינטרנט ואמצעי האבטחה שלנו לחצו כאן!

By | 2019-04-03T23:43:55+03:00 אפריל 3rd, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment