5 טיפים שלא ידעתם על אבטחת מידע

//5 טיפים שלא ידעתם על אבטחת מידע

אבטחת מידע – 5 טיפים שיעזרו לכם לשמור על המידע החשוב שלכם!

המטרה העיקרית באבטחת מידע היא הגנה על מערכות המחשב שלכם מפני הסיכונים הרבים שנמצאים שם בחוץ ומאיימים על התוכנות והמידע המאוחסן על גבי מערכות המחשב שלכם. אבטחת מידע כוללת הגנה פיזית על המקום בו נמצאות מערכות המחשב שלכם, אך לא פחות מכך, הגנה על הציוד הממוחשב ועל החומר הנמצא בתוכו.

התרחישים המפחידים ביותר שעלולים להתרחש למחשבים שלנו אם לא נפעל בצורה הנכונה, נוגעים לאבטחת מידע. פריצה למערכות, גניבת חומרים והחדרת וירוסים למערכת הממוחשבת הם רק חלק קטן מהסכנות שאורבות למערכות שלנו אם לא נגן עליהן כראוי. למזלכם, אספנו עבורכם חמישה טיפים מנצחים של אבטחת מידע, הטומנים בחובם הבטחה לאבטחה מיטבית עבור המידע שלכם.

אבטחת מידע

 1. מה הסיסמה?
  סיסמאות חזקות ומאובטחות שמתחלפות בתדירות גבוהה וקבועה, מהוות את אחד המפתחות החשובים בנושא אבטחת המידע. מומלץ מאוד לבחור בסיסמאות המשלבות בין אותיות ומספרים ומכילות לא פחות מעשרה תווים. לא כדאי להשתמש בסיסמאות ברורות שמכילות את שמך, שמות הקרובים אלייך ותאריכי יום הולדת. בחירה בסיסמה חזקה מפחיתה את הסיכוי של האקרים לגלות בפשטות את הסיסמא לשירותים חשובים כמו האתר ששולט בחשבון הבנק שלכם.
 2. אומרים לא לווירוסים!
  על מנת להגן על המערכות הממוחשבות שלכם, תוכנת אנטי וירוס חוקית ועדכנית שקניתם בכסף, היא דבר הכרחי שלא כדאי לוותר עליו. תוכנת האנטי וירוס תגן על המחשבים שלכם מפני וירוסים שונים ופגעים שהמערכת חשופה אליהם. בנוסף לכך, התוכנה תתריע בפניכם על אתרים מסוכנים שעלולים להכיל וירוסים ותמנע מכם את הכניסה אליהם.

 3. חומה של אש
  תוכנת האנטי וירוס היא אכן תוכנה חשובה, אבל היא אינה מקיפה מספיק על מנת להעניק הגנה מכל הסכנות האפשריות לבדה. "חומת אש" היא תוכנה שמגנה על המחשב על ידי יצירת 'חומה' שמסננת גורמים מסכנים פוטנציאליים המנסים לפרוץ לתוך המחשב ולהזיק לו.

  4. אימיילים במתנה
  תיבת הדואר האלקטרוני מהווה כר פורה לפריצות לרשת ולסיכון המידע שלכם. הקפידו לא לפתוח אימיילים ממקור לא ידוע. בנוסף לכך, אחת הדרכים הנפוצות היא הצעות מפתות המגיעות אליכם דרך האימייל. מודעות שמצהירות על מתנות שתוכלו לקבל בחינם, יכולות להיות מזויפות ולהשתמש בתמימות שלכם על מנת להחדיר למחשב שלכם וירוסים, לפרוץ לרשת הממוחשבת ולגנוב מידע. כמו שאומר המשפט הידוע "גבינה בחינם יש רק במלכודת". שמרו על עצמכם, תקנו דברים ותקבלו הנחות רק ממקומות אמינים ובדוקים. אל תפתחו הודעות בתיבת האימייל שלכם שנראות חשודות.

 

 1. עדכון גרסה
  מערכות ההפעלה של המחשב  (כמו מיקרוסופט) עוברות עדכוני גרסה תכופים. המטרה של העדכונים הם לשפר את המערכות עבור המשתמשים. חלק מהשיפור קשור גם לרמת האבטחה. שימו לב שאתם משתמשים תמיד בגרסה העדכנית והקפידו לעדכן במקרה ופספסתם עדכון.

למגוון שירותי אבטחת המידע שלנו לחצו כאן>>

למידע על חבילות האינטרנט והאבטחה שלהן לחצו כאן!

By | 2019-04-15T18:38:30+02:00 אפריל 15th, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment