המדריך לשיפור קליטת ה-Wi-Fi בבית

//המדריך לשיפור קליטת ה-Wi-Fi בבית

המדריך לשיפור קליטת ה-Wi-Fi בבית

תסכימו איתנו שבלי אינטרנט בבית, החיים שלנו היו נראים אחרת לגמרי. זה הרי מוכח וידוע ששגרת היום שלנו מבוססת על המחשב שמחובר לרשת. כאשר יש בעיות עם האינטרנט, אפשר פשוט להשתגע. אז בפעם הבאה שיש לכם בעיה עם הרשת האלחוטית בבעיה, נסו את הדרכים שלנו לפתרון. אם אתם לא מצליחים לפתור את הבעיה, אז מומלץ להתקשר לחברת האינטרנט או אפילו לטכנאי מחשבים.

שיפור מרחב הקליטה בבית

מיקום הראוטר הוא חשוב מאוד. הרעיון הוא למקם את הראוטר במרכז הבית וכמה שיותר גבוה. כך כל המכשירים האלחוטיים שיש לכם בבית, ייהנו מהרשת האלחוטית ואתם לא תרגישו שהרשת איטית או נתקעת.

הורדת עומס מרשת ה- Wi-Fi

עליכם לבדוק כמה תוכנות פועלות אצלכם במחשב ברקע. מדוע עליכם לעשות את הבדיקה הזאת? משום שיכול להיות שחלק גדול מאותן התוכנות, משתמשות ברוחב הפס שלכם. עליכם לסגור את התוכנות או להיכנס להגדרות של אותן התוכנות ולאחר מכן עליכם לקבוע שהתוכנות הללו לא יופעלו באופן אוטומטי כאשר מדליקים את המחשב. אגב, גם כרטיסיות פתוחות בדפדפן משתמשות ברוחב הפס שלכם, אפילו אם אתם לא גולשים בהן באותו הרגע. זאת משום שאתרי אינטרנט מרעננים את עצמם כל כמה דקות. אותו ריענון גורם לשליחה של נתונים חדשים שיורדים אליכם למחשב. כל התהליך הזה מעמיס משמעותית על הרשת שלכם.

סיסמא לאינטרנט

נסו להגיע להגדרות הראוטר והחליפו סיסמא. כך במידה ויש שכנים שגונבים לכם אינטרנט, הם לא יוכלו לעשות זאת. אגב, אפשר גם להחליף את שיטת ההצפנה מ-WEP ל-WPA. אם תחליפו את שיטת ההצפנה, יהיה יותר קשה לפרוץ לרשת שלכם.

הגברת שידור האנטנה

ניתן להגביר את אות השידור של הראוטר. אחת הדרכים לעשות זאת היא על ידי החלפת אנטנה. כל שצריך לעשות הוא להבריג החוצה את האנטנה הקיימת בראוטר ולגשת לחנות אלקטרוניקה ולבקש אנטנה חזקה יותר.

אינטרנט דרך שקע החשמל

אם יש חדרים בבית שלא מצליחים לקלוט כמו שצריך את האינטרנט, אז תוכלו להיעזר במתאמי רשת לחשמל. מדובר על מתאמים שמתחברים בנקודת חשמל אחת הקרובה לראוטר עם כבל רשת ואילו בצד השני עם נקודת חשמל שנייה, בחדר הבעייתי בו אין קליטת רשת. המתאמים הללו תומכים בהעברה מהירה של נתוני רשת. עלותם מסתכמת בכמה מאות שקלים ובדרך כלל, בזכות המתאמים הללו, ניתן להנות מאינטרנט גם בחדרים בהם לא הייתה קליטה קודם.

שורה תחתונה

אם ניסיתם את כל הפתרונות שהוצעו לעיל ועדיין אתם מרגישים שהאינטרנט תקוע או איטי, אז מומלץ לפנות לחברת האינטרנט שלכם. השלב הראשון יהיה לנסות לפתור את הבעיה באמצעות שיחת טלפון עם נציג. לאחר מכן, במידה והבעיה לא נפתרה, החברה תשלח מטעמה טכנאי שינסה לפתור את הבעיה. במרבית המקרים, הבעיות הללו נפתרות בהצלחה.

By | 2019-05-13T11:59:08+02:00 מאי 13th, 2019|בלוג|0 Comments

Leave A Comment